messi ronaldoBarcelona’nın Arjantinli yıldızı, Real Madrid’in flaş transferi Cristiano Ronaldo’yu popülerlikte geride bıraktı.

Yapılan bir araştırmada Lionel Messi’nin Cristiano Ronaldo’yu medya değeri açısından geçtiği saptandı. Bu sonuca göre Arjantinli’nin gazeteciler tarafından verilen Altıntop ödülünü bu sene kazanacağı düşünülüyor.

Navarra Üniversitesi, Ekonomi, Spor ve Gayri Maddi Değerler Fakültesi tarafından yapılan araştırmada Messi’nin geçen sezon spor basınında en çok konuşulan isim olduğu ve bu alan Cristiano Ronaldo’yu geride bıraktığı saptandı. Bu sonuçta en önemli faktör ise Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi’ni kazanması oldu.

Ronaldo, Real Madrid’e transferi resmi olarak tamamlanmasının ardından futbol tarihinin en pahalı transferi olacak. Yapılan çalışmada da Ronaldo en pahalı oyuncular listesinde ilk sırayı alırken, araştırmacılar Ronaldo’nun değerini Real Madrid’in verdiği bonservis bedelinin 12 milyon avro altında, 84 milyon avro olarak belirledi.

En pahalı futbolcu Ronaldo

Dün 22 yaşına giren Messi’nin değeri 80 milyon avro olarak belirkenirken Fernando Torres’e ise 67 milyon avro değer biçildi.

Takım sıralamalarındaysa United ve Barça ilk sırayı alırken, en etkili teknik adam olarak Guardiola’nın önünde Sir Alex Ferguson seçildi.

Advertisements