linkolnGalatasaray’a şu ana kadarki toplam maliyeti 13 milyon euroyu bulan Brezilyalı’nın bonservisini istemesi çileden çıkarttı.

Ve Cassio Lincoln ile Galatasaray arasındaki köprüler atıldı, gemiler yakıldı… İki sezon önce büyük umutlarla transfer edilmesine karşın sürekli sorun çıkaran Brezilyalı yıldızın, son olarak Hollanda kampına da katılmaması sabırları taşırdı.

Sarı-Kırmızılılar’ın Shalke 04’e 5 milyon euro bonservis bedeli artı kendisine de 3 milyon euro imza parası ödenerek transfer edilen, yıllık 2.5 milyon euro para alan sambacının son isteği üzerine bu kararı aldığı ortaya çıktı. Menajeri ile yapılan son görüşmede kendisine kulüp bulması istenen yıldız oyuncu, ”Ben de kalmak istemiyorum. Bonservisimi verin, gideyim” dedi.

-TOPLANAN DELİLLER SUNULACAK-

Şu ana kadarki toplam maliyeti 13 milyon euroya ulaşan Lincoln’ün bu teklifi sinirleri gererken, yönetim çareyi FIFA’ya başvurmakta buldu. Lincoln’den 4 milyon euro bonservis bedeli bekleyen Cimbom, yaptırdıkları noter tespitlerini ve oyuncunun izinsiz ülkesne gidişlerini delil olarak sunacak.

Ayrıca kampa katılmaması, çağrıya rağmen daha önceki geçersiz mazeretleri de FIFA’da koz olarak kullanılacak. Bu şekilde Lincoln’ün sözleşmesini tek taraflı fesh etmeyi planlayan yönetim, sambacının başka kulübe transfer olması halinde de FIFA aracılığıyla tazminat sağlamayı hedefliyor.

Advertisements