hidoTürkiye Milli basketbolcusu Hidayet Türkoğlu yeni sezonda Portland Trail Blazers takımının formasını giyecek.

NBA’de oldukça başarılı bir sezonu geride bırakan ve Orlando Magic ile final oynayan Hidayet Türkoğlu, son senesinde kontratındaki maddeden faydalanarak transfer olma kararını verdi. Portland Trail Blazers’ın Hido’nun yanına gelerek uzun bir görüşme yaptığı öğrenilirken, Hido 4 yıllığına 36 milyon dolar teklif eden Magic’i geri çevirerek 5 yıllığına 50 milyon dolara yakın bir teklifte bulunan Blazers’ı kabul etti.

Hido’nun beklediği kontratı ve ilgiyi daha iyi gösteren Blazers yıldız basketbolcuyu renklerine bağlamaya çok yaklaşırken, Hido ya doğrudan yeni takımına geçecek ya da Magic ile imza yeniledikten sonra Blazers’a takas yoluyla transfer olacak. Bu detayı belirlemek üzere devam eden son görüşmelerin kısa süre içerisinde çözülmesi bekleniyor.

Toronto Raptors ile Miami Heat’in de yakından ilgilendiği Hido’nun son kararında Nate McMillan’ın etkili olduğu ortaya çıktı. Trail Blazers coachu Orlando’da milli basketbolcuyla akşam yemeğinde buluşarak Hido hakkında ne kadar ciddi olduklarını göstermeyi başardı. Hido da, McMillan’ın bu uzun seyahat ile kendisine gelmesinin ardından ibreyi tamamen Portland’a çevirerek anlaşma sağladı.

Advertisements