daumSarı lacivertliler, 3,5 milyon Euro’luk tazminatı 10 taksitte ödemeyi teklif etti. Kabul görmedi. Aziz Yıldırım da Köln’e istifa mektubunu gönderen eski hocaları Daum’u getirmeyi kararlaştırdı.

MAYIS kongresinde görev süresini 3 yıl daha uzatan Fenerbahçe Yönetimi, ilk toplantısını dün akşam yaptı ve önümüzdeki yılın planlamasını belirledi. İspanyol çalıştırıcı Luis Aragones ile masaya oturarak çalışmak istemediğini bildiren başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşları takımı eski hocası Christoph Daum’a teslim etmeyi kararlaştırdı. 
 
Anlaşma sağlanamadı 

Dün akşam kulüp binasında bir araya gelerek Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay’dan mazbatalarını teslim alan yönetim, 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan Aragones ile yaklaşık 1,5 saat görüştü. Avukatlarıyla birlikte kulübe gelen tecrübeli teknik adam yönetimin 3,5 milyon Euro’luk tazminatı 10 taksitte ödeme teklifini kabul etmedi. Ön kapıdan geldiği kulübü arka kapıdan çıkarak terk eden ve bugün ülkesine dönecek olan Aragones ile net bir anlaşma sağlanamadı.

Eski takımına dönecek

İspanyol çalıştırıcı önümüzdeki sezon başka bir takımda görev aldığı taktirde 3,5 milyon Euro’luk tazminat hakkını kaybedecek. 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü veren başkan Aziz Yıldırım, Alman teknik direktör Christoph Daum’u takımın başına getirecek. Köln’ün Bundesliga’da kalmasını sağlayan ve Mallorca’da tatil yapan Daum, dün öğle saatlerinde kulübüne istifa mektubunu göndererek görevinden ayrıldığını bildirdi.

Fenerbahçe Yönetimi resmi olarak Aragones ile yollarını ayırmadığı için Christoph Daum’un ismini açıklamadı. Ancak kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre takımı daha önce 2 kez şampiyonluğa taşıyan ve 2006’da Denizli’de 3. şampiyonluğu son haftada kaçıran Alman hoca yeniden Türkiye’de olacak. Sarı lacivertli yönetim, Aragones’le bağlantısını resmi olarak kestikten sonra Daum ismini kamuoyuna açıklayacak.

Bu arada Daum’un yardımcısı olarak Önder Özen görev yapacak. Murat Kuş ise yönetim tarafından kesinlikle istenmiyor.

Advertisements