akpErmenistan sınırını açma hazırlığı yapan AKP, bu kararını protesto etmek isteyen Azerbaycanlı gazeteciler için sınıra adeta duvar ördü. Bakü’den havalanıp Kars’a gelecek olan uçağa iniş izni verilmedi.

İşbirlikçiye yasak yok!
TÜrkİYE’de soykırımı yalanına çanak tutan işbirlikçilere her türlü kolaylığı gösteren AKP’nin, kardeş gazetecileri yurda sokmaması büyük tepki çekti. Protestocular, bu tavrın Ermeniye yaradığını söyledi.

Tepki yağıyor
* AZERBAYCAN’da öfke var: AKP bizi sırtımızdan vurdu!

* RADYOLAR, Türkçe müzik yayınlarını durduruyor

* BAYKAL: Sınırı açarsanız Türkiye ciddi zarar görür!

* HALAÇOĞLU: ABD önce Irak ile, Küba ile yüzleşsin!

Ermeniye var, Türk’e YOK
AKP iktidarı, Türkiye-Ermenistan sınırını açmaya yönelik girişimleri protesto etmek için Kars’a gelmek isteyen Azerbaycanlı gazetecilere izin vermedi

Haber:  Fatih ERBOZ
Amerika ve Avrupa Birliği’nin dayatmalarıyla Ermenistan sınırını açmaya hazırlanan AKP iktidarı, bir skandala daha imza attı. Sınırın açılmasına yönelik adımları protesto etmek isteyen dost ve kardeş Azerbaycan’ın gazetecilerini taşıyan uçağın Kars Havaalanı’na inişine izin verilmedi. Gazetecilerin bulunacağı uçağın Kars’a inmesine izin verilmeyeceği hükümet yetkilileri tarafından Bakü’ye resmen iletildi.
Türk basınına uyarı
Bilgi Azerbaycan’a geç ulaştığı için olaydan habersiz onlarca gazeteci Bakü Havalimanı’ndan geri dönmek zorunda kaldı. Türkiye-Ermenistan sınırının yakın bir tarihte açılacağı yönündeki haberlere tepki gösteren Azeri
gazeteciler, Kars üzerinden Ermenistan sınırına gitmek için Azerbaycan Hava Yolları’ndan bir günlüğüne uçak kiralamıştı. AKP hükümetinin Dağlık Karabağ’ı işgal altında tutan Ermenistan’la yakınlaşma politikasını eleştiren Azeri gazeteciler, Türk basınının dikkatini çekmek istiyordu.